Barna prelomio za trijumf Spartaka

Vlado Šućur | 5. novembar 2018. | 14:59 | Sport

Iznenađenje kola u Košarkaškoj ligi Srbije režirali su košarkaši Spartaka pošto su savladali OKK Beograd rezultatom 96-89. Bila je to treća pobeda subotičana dok su klonferi doživeli prvi poraz u sezoni.

Gosti su otvorili prvu deonicu poenima Musića i Miljenovića ali su brzo uzvratili Igrutinović i Čampara koji nisu dozvolili ozbiljnije odvajanje protivnika. Williams je u završnici deonice preuzeo odgovornost i poentirao za 26-23 u korist domaćih. Isti igrač je sredinom druge četvrtine pogodio trojku za bolji ritam plavo belih a ubrzo se priključio i Ljubomir Čampara koji je dominirao pod koševima i koji je poentirao za prvu dvocifrenu razliku. Beograđani su smanjili na devet poena zaostatka trojkom Islamovića a poluvreme je završeno rezultatom 54-45. Islamović je novom trojkom na početku treće četvrtine najavio bolju igru gostiju. Već sredinom ovog perioda prednost plavo belih je svedena na jedan posed i tako je ostalo do kraja četvrtine pa smo u odlučujućih deset minuta gledali otvorenu i neizvesnu borbu. Milenko Veljković je dva minuta pre kraja doneo izjednačenje gostima ali je ubrzo  mladi Filip Barna odgovorio trojkom za Spartak, kojom je verovatno i prelomio meč. Usledili su poeni Čampare pod faulom i iskorišteno slobodno bacanje da bi konačnih 96-89 postavio Barna sa linije za slobodna bacanja. Kada govorimo o timskoj statistici Spartak je bio bolji u mnogim elemenatima igre. Pogađali su domaći u boljem procentu kako za dva tako i za tri poena, i ostvarili čak 41 skok u odnosu na 28 uhvaćenih lopti gostiju. Williams je ubacio 27 poena uz visok procenat šuta i šest asistencija a Ljubomir Čampara je nastavio sa dobrim partijama i na ovoj utakmici ubacio 26 poena. Bakumanya je dominirao pod obručima sa 19 skokova i 18 poena. Nenad Miljenović je ubacio 20 poena za OKK Beograd a 16 je dodao Langović. Košarkaši Spartaka su 6. na tebeli sa tri pobede i dva poraza i u narednom kolu ih očekuje gostovanje Dinamiku.