Spartak nemoćan i posle promena

Vlado Šućur | 21. januar 2019. | 15:25 | Sport

Spartak je pred svojom publikom poražen od Metalca rezultatom 66-86 u 17. kolu Košarkaške lige Srbije. Trenera Slobodana Ljubotinu zamenio je Slobodan Bjelica a plavo bele je pojačao iskusni plej Andrija Šarenac ali to nije bilo dovoljno da se ekipa ozbiljnije suprotstavi raspoloženim valjevčanima. Gosti su otvorili meč serijom 0-7 i bili su dominantni pod oba obruča. Vanja Gazibegović je trojkom prekinuo seriju ali je Metalac nastavio u dobrom ritmu. Motivisani Šarenac je do kraja prve deonice uspeo da veže pogodke za dva i za tri poena pa su domaći sveli zaostatak na dva poseda. Početkom druge četvrtine Spartak je izgledao bolje na terenu pošto je Bakumanja realizovao slobodno bacanja a Aleksa Kuridža pogodio trojku za izjednačenje. Gosti su ubrzo uzvratili preko Kaplanovića i Vasića da bi u samoj završnici perioda napravili najdužu seriju i otišli na maksimalnih petnaest poena prednosti. Spartak je delovao zbunjeno u napadu, nije bio dovoljno agresivan ni u odbrani pa je posle dvadeset minuta bilo 34-49 za Valjevo. Posle četiri minuta igre u trećem periodu gosti su stigli i do dvadeset poena prednosti i već tada su obezbedili mirnu završnisu meča u Subotici. Ekipa Slobodana Bjelice do kraja nije uspela da napravi seriju kojom bi vratila rezultatsku ravnotežu pa su košarkaši Metalca zasluženo slavili. Zanimljivo je da su Valjevčani bili precizniji za tri nego za dva poena pošto su van linije 6.75 imali 60% ubačenih pokušaja naspram nešto manje od 50% za dva. Imali su gosti i 24 asistencije na timskom nivou u čemu su takođe nadmašili protivnike. Luka Anđušić je odigrao jedan od najboljih mečeva u sezoni pošto je upisao 28 poena a 18 je dodao Nenad Nerandžić. U redovima Spartaka Andrija Šarenac je pružio solidnu partiju pošto je ubacio 22 poena a Bakumanja je dodao 14 ali je plavo belima bilo potrebno mnogo više na ovoj utakmici.