Odbojkašice Spartaka slabe protiv Cvene Zvezde

Vlado Šućur | 28. januar 2019. | 12:36 | Sport

Odbojkašice Spartaka poražene su od Crvene Zvezde rezultatom 0-3 u okviru osamnaestog kola Superlige Srbije. Gošće iz Beograda su još jednom pokazale da su među najtalentovanijim timovima u zemlji.

Silovit početak Zvezde, sjajni napadi Milke Stjepić i Sare Vučićević i zbunjenost Spartaka doveli su do rezultata 0-8 na samom početku utakmice. Nakon toga sve je išlo lako po crveno bele do samog kraja seta. Spartak je uspeo da napravi dve osetnije serije poena pred kraj seta tek da ublaži razliku pa je Zvezda do 0-1 stigla rezultatom 19-25. Trener Miroslav Aksentijević pokušao je izmenama da popravi igru Spartaka ali je Zvezda u drugom setu bila još ubedljivija. Razlika je samo u tome što su domaće uspele da pruže jači otpor početkom seta, sve do rezultata 9-12 i tehničkog tajma. Nakon pauze usledile su serije gošći, precizni napadi Tasićeve i Stijepićeve a sve je završila sa dva asa Mila Đorđević za 12-25. Treći set je bio samo nastavak drugog. Zvezda je bila jednako tačna u napadu dok su subotičanke uspevale da pariraju samo u segmentu bloka i to tek u završnici kada je pitanje pobednika bilo rešeno. Zvezda je treći i poslednji period rešila u svoju korist rezuiltatom 14-25. Regularni deo sezone odobojkašice Spartaka su završile na šestoj poiziji i obezbedile učešće u plej ofu.