Dobar početak sezone za mlade dizače tegova

Vlado Šućur | 28. januar 2019. | 12:38 | Sport

Tradicionalnim Svetosavskim turnirom za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola počela je nova sezona u Dizanju tegova. Sekcije KDT Spartak iz OŠ „Petefi Šandor” u Hajdukovu koju vodi trener Tibor Haško i učenici Srednje medicinske škole i Tehničke škole „Ivan Sarić” koje vodi trener Ervin Rožnjik nastupili su sa osam takmičara i ostvarili zapažene rezultate. Teodora Subanović je sa 122 kg u biatlonu osvojila prvo mesto u konkurenciji učenica srednjih škola. Adam Sabo je među osnovcima do 61 kg bio najbolji sa 65 kg u biatlonu a na najviši stepenik pobedničkog postolja popeo se i Dorožmai Aleks koji  je u kategoriji do 81kg imao 100kg u biatlonu. Među učenicima srednjih škola u kategoriji do 62 kg dominirao je Apro Danijel koji je sa 143 kg u biatlonu osvojio prvo mesto. Heder Patrik je u istoj težinskoj kategoriji sa dva kilograma manje u zbiru trzaja i izbačaja bio drugi. Filip Pastor je osvojio drugo mesto u kategoriji do 73 kg pošto je u biatlonu ostvario je 135 kg, Vikor Haško je u kategoriji srednjoškolaca do 89kg takođe bio drugi sa 225kg dok je Jovan Mirković bio neprikosnoven u kategoriji iznad 109 kg pošto je u trzaju podigao 66 a u izbačaju 80kg.