Rukometaši Spartaka rutinski protiv Sloge

Vlado Šućur | 4. februar 2019. | 14:34 | Sport

Rukometaši Spartaka opravdali su ulogu favorita protiv Sloge iz Požege koju su savladali rezultatom 33-15 i tako ostvarili najubedljiviju pobedu u tekućoj sezoni. Mlada ekipa Slaviše Lakovića je odigrala ozbiljno od prvog do poslednjeg minuta ne potcenivši protivnika koji je i ovaj susret dočekao kao autsajder.

Rukometaši Spartaka su kontrolisali tok meča od samog početka. U prvom poluvremenu dobro je funkcionisao napad dok su visoki igrači iz domaćeg sastava snažnom odbranom zaustavili bekove gostiju. Ekipa iz Požege je i pored toga držala priključak pa se na odmor otišlo pri rezultatu 12-9. U drugom poluvremenu došla je do izražaja velika razlika u fizičkoj pripremljenosti dva tima. Mladi sastav Slaviše Lakovića nametnuo je tempo koji igrači Sloge nisu mogli da isprate. Sa bekovskih pozicija pogađali su Šukić, Leovac i Petrović dok je brzonogi Kojadinović vešto realizovao kontre. Prednost Spartaka je rasla a trener Slaviša Laković je poslednje minute poverio mladim igračima koji su mirno priveli meč kraju. Pomenuti Uroš Kojadinović je nanizao sedam golova, Željko Šukić je dodao šest dok su po pet postigli Ilija Petrović i Filip Leovac. Na drugoj strani se iznad blede partije ekipe izdigao Antonije Pavić sa pet golova. Spartak je peti na tabeli sa petnaest osvojenih bodova iz 14 odigranih kola i u narednom ih očekuje važan meč u Aranđelovcu protiv Šamota 65.