Odbojkaši Spartaka maksimalni u Kragujevcu

Vlado Šućur | 11. februar 2019. | 13:53 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Radnički u Kragujevcu maksimalnim rezultatom u meču drugog kola plej ofa superlige.  Subotičani su sigurno napadali početkom meča. Precizan smeč  kojim su ostvarili čak petnaest poena uz sedam  grešaka protivnika bili su im dovoljni da prvi set osvoje rezultatom 22-25. Odbojkaši Radničkog su jedino u prvom setu imali dovoljno snage za ozbiljan otpor. Već u drugom raspoloženi igrači Spartaka bili su ubedljiviji. Napad je i dalje bio na visokom nivou ali su popravili igru u bloku i sigurnije su servirali. Domaći su u istom periodu napravili devet grešaka pa su plavo beli ovaj set osvojili rezultatom 13-25. U trećem setu nije bilo mnogo neizvesnije. Igrači Spartaka su neumljivo napadali posebno sa pozicije korektora, kragujevčani nisu mogli da isprate takav tempo pa je i ovaj deo utakmice završen u korist gostiju rezultatom 18-25, za konačnih 0-3. U analizi uloga po statističkim kolonama nalazimo da je Spartak sa pozicije korektora osvojio 27 poena naspram 15 koliko je imao Radnički, zanimljivo  je da kragujevčani nisu uspeli da upišu nijedan as na meču a u toj činjenici ogleda se i kvalitet igre Spartakovih primača. Ne treba zanemariti ni doprinos blokera koji su u pobedi učestvovali sa 15 poena. Spartak je posle drugog meča u plej ofu peti na tabeli a u narednom kolu dočekuje lidera šampionata, Jedinstvo iz Stare Pazove.