Odbojkašice Spartaka bez šansi protiv Železničara

Vlado Šućur | 11. februar 2019. | 12:55 | Sport

Odbojkašice Železničara su savladale Spartak u Subotici rezultatom 3-0 u drugom kolu mini lige. Gošće su tako potvrdile status ekipe sa visokim ambicijama u tekućoj sezoni dok mladom timu Miroslava Aksentijevića ostaje da u odmeravanju sa najboljima u zemlji stiče dragoceno iskustvo za buduća nadmetanja. Što se tiče toka utakmice nije bilo mnogo neizvesnosti. Već početkom prvog seta gošće su realizovale seriju od pet poena preko Lukićeve i Jelene Mladenović. Do sredine seta prednost Železničara je iznosila deset poena , Jelena Oluić je izborila prvu set loptu koju je njena ekipa pretvorila u 16-25 posle greške subotičanki. Slično je bilo i u drugom setu.  Već u ranoj fazi ekipa iz Lajkovca je napravila razliku posle blokova Gajićeve i asa Maje Savić. Upravo dobrom igrom u bloku Spartak je uspeo da smanji zaostatak sredinom seta ali su gošće ubrzo pronašle odgovor i sačuvale prednost. U mirnoj završnici prvu set loptu za lajkovčanke izborila je Jelena Mladenović a Gajićeva je poentirala za 18-25. Gošće su dominirale i u narednom setu. Bile su sigurnije u svim segmentima igre i kada je već bilo izvesno da će ostvariti maksimalnu pobedu trener plavo belih je odlučio da omogući više minuta najmlađim odbojkašicama. Ovaj set je završnen rezultatom 17-25. Posle dva kola u mini ligi Železničar je drugi na tabeli dok je Spartak šesti i u narednom kolu igra protiv Jedinstva iz Stare Pazove.