Rukometaši Spartaka ostali bez bodova

Vlado Šućur | 18. februar 2019. | 17:05 | Sport

Rukometaši Spartaka poražemi su od Kikinde na svom terenu rezultatom 21-26 u okviru 16.kola Super rukometne lige Srbije. Gosti su kontrolisali dešavanja na terenu tokom čitave utakmice.

Već u petnaestom minutu Nemanja Dukatarov je zatresao mrežu Spartaka i doneo Kikindi četiri gola prednosti. Usledio je dobar period domaćih koji su serijom golova smanjili zaostatak. Milan Potpara je zatresao mrežu gostiju za 5-6 i najavio povratak nakon povrede. Umesto izjednačenja uzvratili su banaćani preko Nenada Delibašića. Do kraja prvog dela gosti su mirno sačuvali razliku od tri pogodka. U nastavku utakmice nije bilo značajnijih serija pogodaka. Spartak je najbliži izjednačenju bio u 40. minutu posle gola Ilije Petrovića ali se Kikinda ponovo odmakla zahvaljujući Trumbetašu i Vrgoviću.  Spartak se još jednom približio posle pogodka Potpare pet minuta pre kraja ali je uzvratio Gamber a končan rezultat postavio je nekadašnji igrač Spartaka Aleksandar Kurteš. Najboljim igračem utakmice zasluženo je proglašen golman Kikinde Slavko Miškov koji je u nekoliko navrata bio najveća prepreka subotičanima da dođu do povoljnijeg rezultata.  Gosti su ovom pobedom zauzeli četvrtu poziciju na tabeli dok je Spartak na sedmom mestu. Subotičani u narednom kolu dočekuju Novi Pazar.