Pobeda Srbije na bazenu u Subotici

Vlado Šućur | 20. februar 2019. | 10:06 | Sport

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Rumuniju rezultatom 13-6 u trećem meču grupe D Evropa kupa. Aktuelni evropski, svetski i olimpijski šampioni nastupili su u podmlađenom sastavu na bazenu SRC „Prozivka” ali su i pred subotičkom publikom pokazali zbog čega su godinama u samom vrhu svetskog vaterpola.

Selektor Dejan Savić pružio je priliku nekolicini novih igrača, debitovali su Petar Velkić i Marko Radović koji su, kao i ostali, na dobar način iskoristili ukazano poverenje. Srbija je posle prve četvrtine imala dva gola prednosti a na poluvremenu je bilo 7-2. Već tada je bilo jasno ko će do trijumfa ali su delfini pokazali da ne potcenjuju ni jednog protivnika. I u trećoj deonici postigli su dva gola više od istočnih suseda da bi u poslednjoj četvrtini mirno priveli meč kraju. Dušan Mandić je postigao tri gola, po dva su dodali Lukić, Janković i Drašović dok su po jedan pogodak postigli Lazić, Vučinić, Stojanović i Velkić. Kod Rumuna je bolji od ostalih bio George sa dva gola. Reprezentacija Srbije je obezbedila plasman na finalni turnir Svetske lige koji će biti održan u Beogradu od 8. do 23. juna a u okviru Grupe D Evropa kupa odigraće još jedan meč i to protiv Hrvatske u Sisku 12. marta. Vaterpolisti Srbije juče su imali su priliku da prošetaju Suboticom i uživaju u lepotama grada na severu Bačke. Potom je delegaciji vaterpolo Saveza, selektoru i igračima  upriličen prijem kod gradonačelnika Bogdana Labana na kojem se razgovaralo i o unapređenju vaterpola u manjim sredinama.