Spartak iznenadio Partizan

Vlado Šućur | 18. mart 2019. | 14:04 | Sport

Fudbaleri Spartaka potvrdili su dobru formu i protiv favorizovanog Partizana pošto su slavili u Beogradu rezultatom 1-3.

Crno beli su početkom meča nametnuli svoj ritam igre. Posle pritiska na odbranu subotičana i pošto je Denković igrao rukom u kaznenom prostoru dosuđen je jedanaesterac a siguran izvođač bio je Gomež. Spartak je vrlo brzo poravnao rezultat. Dobru akciju je započeo Tufegdžić a Denković je savladao golmana crno belih i na najbolji mogući način se iskupio za skrivljeni penal. Imao je isti igrač još nekoliko dobrih poteza i neugodnih udaraca do kraja prvog dela ali je Stojković sačuvao mrežu. Već posle tri minuta igre nastavku Nemanja Nikolić je zapretio ali nije bio dovoljno precizan. Đenić je ubrzo krunisao pogodkom napad plavo belih pošto je bio najspretniji u šesnaestrcu Partizana za 1-2. Posle preokreta i kratkog perioda konfuzije u igri domaći igrači su uspostavili ravnotežu, napravili nekoliko izmena, pretili uglavnom posle prekida ali nisu mogli do gola. Subotičani su pretili kontranapadima a konačnih 1-3 postavio je Obradović  u sudijskoj nadoknadi.  Spartak je posle duela sa Vojvodinom i Radnikom upisao i treći trijumf u nizu i sada je 11. na tabeli  a u narednom kolu dočekuje Mladost iz Lučana.