Vatarpolisti Spartak Prozivke u Prvoj A ligi

Vlado Šućur | 18. mart 2019. | 13:07 | Sport

Vaterpolisti Spartak prozivke  potvrdili su plasman u prvu A ligu pošto su proteklog vikenda savladali Singidunum rezultatom 14-8. Subotičani su već na poluvremenu imali tri gola prednosti a kako se meč bližio kraju igrali su sve bolje da bi dobro izdanje krunisali sa 5-3 u poslednjoj četvrtini.  Meč je obeležio Danilo Čabrilo sa osam pogodaka, Grabež i Lazendić su ga pratili pošto su postigli po dva gola dok su se u strelce upisali još Konatar, Ivković i Varkulja. Trener Nemanja Andrić kazao je posle meča da je njegov tim napravio veliki i istorijski uspeh, nakon što je vratio Suboticu u Prvu A ligu. Andrić je naglasio da je neizvesnost do poslednjeg kola doprinela pozitivnom naboju i odličnom izdanju tima u ključnom susretu. Podsećamo da je ekipa Spartak Prozivke pre samo tri godine obezbedila plasman u Prvu B ligu ali je kontinuranim i planskim radom sa mladim igračima utaban put ka ovom uspehu. Spartak je do plasmana u viši rang došao vrlo ubedljivo pošto je u 12 utakmica upisao deset pobeda . Ako tim Nemanje Andrića ostane na okupu i nekoliko narednih takmičarskih ciklusa možemo očekivati kvalitetan vaterpolo u Subotici.