Spartaku izmakao plej of

Vlado Šućur | 8. april 2019. | 13:44 | Sport

Fudbaleri Spartaka pobedili su Rad rezultatom 1-0 u poslednjem kolu regularnog dela Superlige. Subotički tim je tako upisao šesti trijumf u nizu ali ni to nije bilo dovoljno za plasman u plej of pošto je Vojvodina savladala Partizan rezultatom 3-2.

Gosti su bolje otvorili meč, imao je Rad izglednu šansu sredinom prvog dela kada je  šutirao Jovanović ali je Ostojić odlično intervenisao. Nešto kasnije je zapretio i Petrović, Spartak je uzvratio preko Denkovića ali su se i jedni i drugi bolje snalazili u defanzivnim zadacima pa je do kraja poluvremena ostalo 0-0. Odmor je više prijao Spartakovim igračima koji su zaigrali bolje u nastavku. Obradović i Denković su najavili konkretnije napade ali je golmana gostiju savladao tek Dejan Kerkez u 66. minutu. Štoper Spartaka je dobro pratio akciju i posle centaršuta Glavčića doneo radost svojim navijačima. Živković je pred kraj odbranio solidan šut Torbice dok je na drugoj strani jednako dobar bio Ostojić. Spartak je tako sačuvao minumalnu prednost i  još jedne pobede u Superligi. Ona ipak nije bila dovoljna za plasman u plej of a subotičani će u plej autu nastupiti sa 19 bodova koliko imaju i Radnik i Voždovac. Spartak i Rad odigraće novi meč već u prvom kolu plej auta, ponovo na Gradskom stadionu u Subotici.