Spartak se plasirao u 1/8 finala kupa Srbije

Vlado Šućur | 26. septembar 2019. | 13:51 | Sport

Fudbaleri Spartaka pobedili su Novi Pazar rezultatom 2-0 i ostvarili plasman u 1/8 finala Kupa Srbije. Ekipa Vladimira Gaćinovića je do pobede na Gradskom stadionu u Subotici došla disciplinovanom i strpljivom igrom. Slično kao u meču protiv Javora u Superligi, plavo beli su kontrolisali situaciju na terenu, ostvarili dominaciju na sredini i na kraju bili nešto uspešniji u realizaciji.  Prvi pogodak viđen je u 33. minutu kada je raspoloženi Nikola Srećković dobro prihvatio loptu na desnoj strani i oštrim udarcem savladao golmana gostiju. Spartak je zadržao minimalnu prednost do kraja prvog dela. Igrači Novog Pazara su se oslobodili i periodično uspevali da uspostave ravnotežu kada je posed u pitanju ali nisu stvarali izgledne šanse.  Dobro organizovanoj i stabilnoj odbrani subotičana bilo je teško pronaći slabu tačku. Posle nedozvoljene igre rukom u 86. minutu sudija je pokazao na jedanaest metara a siguran izvodjač bio je Nemanja Obradović za konačnih 2-0.