Košarkaši Spartaka tri od tri

Vlado Šućur | 21. oktobar 2019. | 13:33 | Sport

Košarkaši Spartaka ostvarili su i treću pobedu iz isto toliko utakmica u Drugoj ligi Srbije pošto su protekle subote pobedili Konstantin iz Niša na svom terenu rezultatom 88-71. Plavo bele je do pobede vodio kapiten Zoran Krstanović koji je ubacio 27 poena.

Ekipa Slobodana Bjelice je bolje otvorila meč i posle prvih deset minuta bilo je 24-21. Barna je pogodio trojku početkom druge četvrtine ali je sredinom iste Konstantin stigao do izjednačenja zahvaljujući raspoloženom Gudžiću. U završnici je Kuridža pogodio trojku, Cvjetković je dobro razigravao i subotičani su popravili procenat sa linije za slobodna bacanja pa je posle 20 minuta bilo 47 - 38. U nastavku meča domaći su održavali prednost, Gudžić je najavio neizvesniji rasplet kada je trojkom doveo nišlije do pet poena zaostatka ali ga saigrači nisu ispratili na pravi način. Spartak je bio bolji protivnik i u poslednjoj deonici pa je na kraju zasluženo trijumfovao. Osim pomenutog Krstanovića istakao se i Filip Barna sa 23 poena, dok su Petrov, Kuridža i Cvjetković ubacili po deset.

Spartak u narednom kolu očekuje još jedan duel sa nišlijama, ovoga puta na gostujućem terenu gde ih čeka Fair plej koji još uvek nije upisao pobedu u tekućoj sezoni.