Trijumf Spartaka nad Mačvom

Vlado Šućur | 31. oktobar 2019. | 11:20 | Sport

Fudbaleri Spartaka savladali su ekipu Mačve na Gradskom stadionu u Subotici rezultatom 3-1 u okviru četrnaestog kola Linglong Superlige Srbije. Spartak je od samog početka zaigrao odlučno i organizovano pa je već u 10. minutu nakon pritiska na poslednju liniju gostiju Mijailović igrao rukom, dosuđen je penal za plavo bele a Nemanja Obradović je dobro reagovao nakon odbrane Puletića i postigao prvi gol na meču. Isti igrač je duplirao prednost domaćih uz malo sportske sreće i posle dobre akcije po desnoj strani. Da su fudbaleri Mačve dobro pripemali meč videlo se nakon što su se domaći donekle opustili posle dva pogodka. Uspeli su da prebace težište igre blizu gola Spartak i da dođu do jedanaesterca a siguran izvođač je bio Miloš Adamović. Drugo poluvreme počelo je pritiskom gostiju koji su želeli do izjednačenja. Dokić je u nekoliko navrata dobro reagovao a njegovi saigrači uspeli su u nastavku da uspostave ravnotežu a zatim i terensku inicijativu. I pored dobre igre nije bilo prave završnice sve do sudijske nadoknade kada je Damjan Gojkov zatresao mrežu za konačnih 3-1.

Spartak je trenutno deveti na tabeli sa osamnaest bodova iz četrnaest utakmica i u narednom kolu igra protiv Napretka u Kruševcu.