Košarkašice Spartaka nadigrale Srbobran

Vlado Šućur | 11. novembar 2019. | 13:26 | Sport

Košarkašice Spartaka ostvarile su ubedljivu pobedu protiv Srbobrana rezultatom 76-51. Dara Kovačević je vodila subotičanke do pobede sa 24 poena.

Posle prve četvrtine u kojoj su ekipe bile ravnopravne Spartak je u drugoj stekao dvocifrenu prednost i najavio trijumf pred svojom publikom. Ključna je bila treća deonica u kojoj je odrana domaćih bila gotovo perfektna a košarkašice Srbobrana uspele su za 10 minuta da ubace svega dva poena. Nakon takvog perioda gošće su popravile igru u napadu ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz visokom razlikom. Pomenuta Dara Kovačević je ostvarila dabl-dabl pošto je uz 24 poena imala deset skokova a tom učinku dodala je četiri blokade i dve ukradene lopte. Pratila ju je Vanja Popoludijević  sa 17 poena dok je Jovana Čiča dodala 11. U ekipi Srbobrana se istakla Nataša Božić koja je postigla 15 poena. Košarkašice Spartaka su nakon ove pobede pete na tabeli a u narednom kolu putuju u Beograd gde igraju protiv Radničkog.

Tekst je objavljen u okviru projekta „Sportski putokazi“, koji je sufinansiran iz budžeta Ministarstva kulture i informisanja. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.