Ubedljiva pobeda fudbalera Spartaka

Vlado Šućur | 5. decembar 2019. | 15:24 | Sport

Fudbaleri  Spartak Ždrepčeve krvi pobedili su Proleter iz Novog Sada rezultatom 4-1 na Gradskom stadionu u Subotici. Drugim trijumfom u poslednja tri kola, uz jedan izjednačen rezultat, subotičani su potvrdili dobru formu pred meč sa Crvenom Zvezdom u Beogradu koji ih očekuje u subotu.

Spartak je rano poveo pogotkom Tufegdžića ali je Proleter ubrzo uzvratio preko Lazara Marjanovića pa je posle četrdeset i pet minuta igre bilo 1-1. U drugom poluvremenu viđena je bolja igra Spartaka, konkretnije završnice napada i tri gola u mreži novosađana. Tufegdžić je drugi gol na utakmici postigao u šesdeset i drugom minutu posle dodavanja Marčića i plavo beli su ponovo stekli prednost. Milan Marčić je dobru partiju krunisao pogodkom za 3-1. Igrač utakmice ipak je bio Lazar Tufegdžić koji je u završnici meča po treći put savladao Petrića za konačnih 4-1. Ekipa Vladimira Gaćinovića je u minula tri susreta postigla devet golova i dokazala da želi i ume da se nadigrava. Posle devetnaest odigranih kola Spartak je osmi na tabeli sa dvadeset i osam bodova. Za dobar rezultat u narednom meču protiv lidera na tabeli biće joj potrebna i odlična odbrana i malo sportske sreće.