Spartak poražen od Crvene Zvezde, proglašeni najbolji u ovoj godini

Vlado Šućur | 9. decembar 2019. | 13:45 | Sport

Fudbaleri  Spartaka poraženi su od Crvene Zvezde rezultatom 3-1 u meču dbadesetog kola Superlige koji je odigran na stadionu Rajko Mitić u Beogradu.

Subotičani su prvi stigli do gola pošto je Denković glavom sproveo loptu u mrežu u dvadeset i prvom minutu. Pritisak crveno belih rezultirao je izjednačenjem deset minuta kasnije kada je precizan bio Ribeiro Žander. Pritisak domaćih nije jenjavao ni nakon vodećeg gola. Zvezda je napadala pretežno po levom boku  da bi do novog pogodka došla u četrdesetom minute. Posle dobre akcije i dodavanja  u peterac niko u odbrani subotičana se nije dobro snašao a lopta se od Nemanje Tekijaškog odbila u mrežu za prednost domaćina od 2-1. Konačnih 3-1 postavio je Tomane efektnim golom u pedesetom minutu. Zvezda je pobedom zadržala lidersku poziciju na tabeli dok je Spartak u ovom trenutku osmi.

Plavo beli su u prvom delu prvenstvene trke ostvarili devet pobeda i sakupili 28 bodova. Pred kraj kalendarske godine u subtičkom superligašu sabrali su utiske i prigodnom svečanošću zahvalili kako svima u klubu, tako i ljudima koji Spartak vole i podržavaju tokom ove i prethodnih sezona.  Što se pojedinačnih priznanja tiče, Stefan Simin je bio najbolji među pionirima, kod kadeta se posebno istakao Luka Hrstić, a kod omladinaca Aleksandar Vidović. Na kraju su proglašeni i najbolji pojedinci seniorskog tima. Najlepšu gol-asistenciju podelio je Vladan Vidaković, najlepši gol je delo Davida Dunđerskog, dok je za najboljeg igrača FK Spartak Ždrepčeva krv u 2019. godini proglašen Nemanja Tekijaški.