Spartak nadigrao Zdravlje u Hali sportova

Vlado Šućur | 27. januar 2020. | 13:14 | Sport

Košarkaši Spartaka savladali su Zdravlje iz Leskovca rezultatom 79 – 72 u meču petnaestog kola druge lige Srbije. Ekipa trenera Blagoja Ivića je odigrala odličnu prvu četvrtinu, energično i agresivno u oba pravca čime je stekla sedam poena prednosti. Košarkaši Zdravlja su pružili nešto bolji otpor u drugoj deonici ali su subotičani predvođeni iskusnim Krstanovićem ipak kontrolisali rezultat pa je na poluvremenu bilo 42-33. Poenima Dejana Petrova i trojkom fantastičnog Krstanovića domaći su najavili dominaciju u trećoj deonici. Uzvratili su gosti preko Veličkovića i Jugovića ali je Spartak ipak imao prednost od 12 poena pred poslednjih deset minuta. Završna deonica donela je više neizvesnosti i uzbuđenja i ponovo je Veličković trojkom ninicirao povratak leskovčana. Minut pre kraja bilo je samo pet poena prednosti u korist Spartaka ali je Nenad Cvjetković pogodio za dva poena i postavio konačnih 79-72. Meč je obeležio pomenuti centar Spartaka, Zoran Krstanović koji je ostvario dabl dabl učinak pošto je uz 25 poena imao i 10 skokova. Dejan Petrov je dobro napadačko izdanje krunisao sa 21 poenom dok je Filip Barna dodao 13. Nenad Cvjetković je dobro razigravao saigrače i meč je završio sa dvanaest asistencija. U ekipi Zdravlja se istakao Aleksa Jugović sa 24 poena. Spartak je trenutno sedmi na tabeli i u narednom kolu gostuje u Nišu ekipi Konstantina.