Odbojkašice Spartaka poražene od Jedinstva

Vlado Šućur | 3. februar 2020. | 13:37 | Sport

Odbojkašice Spartaka poražene su od Jedinstva u Subotici rezultatom 0-3 u okviru šesnaestog kola Superlige Srbije.Mlada subotička ekipa je igrala poletno na samom početku i stekla tri poena prednost do tehničkog tajm auta u prvom setu. Usledio je pritisak ekipe iz Stare Pazove koja je napravila dve duže serije poena i na kraju uvbedljivo osvojila set, 15-25. U drugom je bilo slično osim što su gošće od samog početka zaigrale maksimalno angažovano. I dalje je odlično funkcionisao napad, što je uz bolju igru na mreži bilo dovoljno za 19-25. Ekipa iz Stare Pazove je potvrdila da je rezultatska kriza prošlost pošto je i u trećem setu odigrala veoma sigurno da bi uspešnim blokom okončala set rezultatom 18-25. U pobedi Jedinstva briljirala je Miljana Glušac koja je osvojila 16 poena a pratila ju je Vanja Savić sa 11. Na drugoj strani je bolje od ostalih odigrala Milica Tošić koja je nanizala 10 poena. Spartak je osmi na tabeli a priliku za bolji rezultat i nove bodove imaće u narednom kolu na gostovanju ekipi  Beograda.