Košarkaši Spartaka nadigrali Fair play

Vlado Šućur | 10. februar 2020. | 14:06 | Sport

Košarkaši Spartaka savladali su Fair Play iz Niša rezultatom 94-74 u meču sedamnaestog kola druge lige Srbije, odigranom u Hali sportova u Dudovoj šumi.

Spartak je od samog početka nametnuo visok ritam uz mnogo energije u odbrani, posebno na igraču sa loptom. Gosti nisu odmah pronašli odgovor na takav pritisak  pa je posle prve četvrtine bilo 26-14. Nišlije ipak imaju dovoljno iskustva da brzo prepoznaju stil protivnika i prilagode odbranu. Uz to ih je služio šut sa distance pa su do poluvremena sveli zaostatak na prihvatljivih pet poena. U izjednačenoj trećoj deonici bilo je grešaka na obe strane ali nijedan tim nije uspeo da napravi ozbiljniju seriju i pred odlučujućih deset minuta bilo je 64-61. Umesto neizesne završnice usledila je možda i najbolja četvrtina Spartaka od početka sezone. Seriju je započeo Filip Barna, potom je iskusni centar Zoran Krstanović pogodio trojku da bi Kuridža doneo dvocifrenu prednost pošto je i on bio precizan van linije 6.75. Spartak je sve to uradio u početna tri minuta a u nastavku su gotovo svi igrači dali doprinos, jedni realizacijom, drugi odličnom odbranom ili ofanzivnim skokovima ali je to bilo dovoljno za timsku pobedu pred subotičkom publikom. O tome svedoče i statistički podaci. Lider po poenima je bio Zoran Krstanović koji je završio meč sa dvadeset i jednim, Aleksa Kuridža je prednjačio u skokovima i imao ih je deset a Filip Barna je podelio deset asistencija. Spartak je osmi na tabeli i u osamnaestom kolu igra protiv BKK Radničkog u Beogradu.