Odbojkaši Spartaka prejaki za Radnički

Vlado Šućur | 10. februar 2020. | 14:15 | Sport

Meč između odbojkaša Spartaka i Radničkog mogao je da donese mnogo neizvesnosti i neizvesnu završnicu. Umesto toga Spartak je odigrao na visokom nivou, blizu onim odličnim partijama s kraja protekle sezone i slavio je sa 3-1.

Na početku je izgledalo kao da su gosti mnogo raspoloženiji za igru pošto su poveli sa 1-8 i igrali prilično sigurno do kraja seta koji su osvojili rezultatom 20-25. Vrlo brzo su odbojkaši Spartaka unapredili gotovo sve elemente odbojkaške igre i stigli do izjednačenja. Aleksandar Tumbas i Marko Radosavljević su poentirali, Sparak je sredinom seta imao tri poena prednosti. Svew boljim blokom domaćin je pravio i veću razliku da bi do izjednačenja po setovima stigao pošto je bilo 25-20. Ekipe su najveću borbu vodile u trećem periodu. U napadu su bili veoma dobri i jedni i drugi. Korektor Spartaka Nemanja Jungić je uspešno realizovao većinu akcija, ali je na visini zadatka bio i korektor kragujevčana Aleksa Matić. U završni seta je presudan bio bolji blok plavo belih koji su slavili sa 26-24. Četvrti set je bio drugačiji od prethodna tri. Spartak je od početka imao bolju energiju i pošto je poveo sa 8-3 nije ispuštao prenost do samog kraja. Uspevali su subotičani da blokiraju u situacijama jedan na jedan, bilo je fantastičnih servisa i raznovrsih napada a na kraju su gosti servis greškom okončali set u kojem je bilo 25-18, za radost navijača Spartaka. Superligaš iz Subotice je posle sedamnaest kola peti na tabeli i u narednom igra protiv Partizana u Beogradu.