Spartak održao čas košarke Zemunu

Vlado Šućur | 24. februar 2020. | 11:17 | Sport

Košarkaši Spartaka odigrali su najbolji meč od početka sezone i savladali Zemun u svojoj Hali rezultatom 95 - 81. Prema prethodnim rezultatima Zemun je bio blagi favorit u devetnaestom kolu ali je tako ostalo samo na papiru.

Već u prvoj četvrtini Spartak je stekao deset poena prednosti koju je do poluvremena uvećao na  ogromnih plus 27 uz izuzetno efikasnu igru.Posle dvadeset minuta bilo je  65-38. Gosti su morali bolje u nastavku meča, posebno u odbrani. Igrao je Zemun značajno agresivnije i angažovanije u trećoj četvrtini pa je Spartak u ovom periodu ubacio samo 15 poena. To ipak nije bilo dovoljno da se ugrozi pobeda plavo belih koji su uzvratili istom merom kada je odbrana u pitanju pa gosti nisu imali priliku da se razigraju. U poslednjih deset minuta nije bilo značajnih rezultatskih pomeranja i Spartak je potvrdio ubedljiv trijumf. Zoran Krstanović je kapitenski predvodio subotičane sa 24 poena uz odlične procente i šest uhvaćenih lopti. Pratio ga je Filip Barna sa 22 poena, Dušan Smjanovski je ubacio 19 a Aleksa Kuridža 17. U poraženom sastavu je dobru partiju pružio Aleksa Ilić sa 15 poena i šest skokova. Spartak je i dalje osmi na tabeli a u narednom kolu igra protiv Pirota koji je na trećem mestu.