Košarkašice Spartaka domirale protiv Vršca

Vlado Šućur | 24. februar 2020. | 11:18 | Sport

Košarkašice Spartaka su pobedile Vršac sa ubedljivih 79 - 53 u meču četrnaestog kola Druge lige Srbije. I jedna i druga ekipa počele su rezervisano pa smo u prvih deset minuta gledali greške na obe strane uz mali broj poena i taj period zavšen je rezultatom 13 -12.          Spartak je u drugoj deonici pokazao mnogo bolju igru u oba pravca, sigurnu u napadu i organizovanu u odbrani pa je na poluvreme otišao sa šesnaest poena prednosti, bilo je 35 -19. U domaćem timu nije bilo opuštanja ni u trećoj deonci, razlika je rasla a treneri su u poslednjem periodu prušili priliku svim igračicama. Plavo bele su imale neverovatnih 56 skokova od čega 21 u napadu a tri igračice su ubacile dvocifren broj poena. Isidora Savković je ubacila 22 poena, Sanja Dunđerski poen manje a Vanja Popludijević se zaustavila na 10. Na drugoj strani su Dejana Verigić i Nevena Krstajić ubacile po 14. Spartak je sada peti na tabeli i u narednom kolu gostuje Srbobranu.