Rukometaši Spartaka ispustili pobedu protiv Proletera

Vlado Šućur | 24. februar 2020. | 11:21 | Sport

Meč  osamnaestog kola rukometne Arkus lige između Spartaka i Proletera doneo je veliku borbu i dramu u završnici a konačnim rezultatom 26-26, nešto zadovoljniji mogu da budu gosti.

Početkom meča Spartak je stigao do prednosti od dva gola ali je na drugoj strani Luka Radović najavio dobru partiju pošto je realizovao kontre i preokrenuo. Gosti su imali gol prednosti u desetom minutu posle čega su Vuković i Kurteš pronalazili dobra rešenja za novu prednost subotičana. Do kraja prvog dela Proleter je još jednom poveo ali je Spartak zahvaljujući Arđelanu vratio sigurnost u odbrani. Popravili su domaći i ofanzivne segmente pa su na kraju prvog dela imali dva gola prednosti, bilo je 14-12. Najbolju igru ekipa Slaviše Lakovića pružila je početkom drugog poluvremena kada je serijom golova stigla do 19-13. Činilo se da su gosti iz Zrenjanina potpuno nadigrani i da će teško uspeti da nadoknade zaostatak. Umesto predaje, dokazali su da se upornost često isplati i strpljivo su sustizali protivnika sve do poslednje sekunde meča. Elezović i Gaćinović su najavili preokret a golom Ilijana su poveli sa 24-25, po prvi put u drugom delu i to u samoj završnici. Spartakovi krilni igrači su tada bili prisebni, Kojadinović je izjednačio a Skuban doneo novu prednost dva minuta pre kraja. Proleter nije iskoristio napad za izjednačenje a Spartak je u poslednjem minutu imao loptu i priliku da reši pitanje pobednika. Domaći su tada odigrali napad bez prave ideje, nisu uputili šut a sudije su im oduzele loptu zbog pasivnosti. Proleter je u poslednjim sekundama nenadano dobio priliku sa sedam metara a siguran izvođač je bio Gaćinović koji je postavio konačan rezultat. Igračem utakmice proglašen je Aleksandar Kurteš iz domaćeg sastava koji je postigao 7 golova. Spartak je osmi na tabeli i u narednim kolu Arkus lige gostuje trećeplasiranom Partizanu.