Spartak pobedio Zlatibor u prvom meču sezone

Vlado Šućur | 3. avgust 2020. | 12:06 | Sport

Fudbaleri Spartaka su na početku nove sezone Superlige savladali  Zlatibor rezultatom 3-0 i tako najavili dobar početak šampionata. Nova takmičarska godina donela je sa sobom i određene promene uslovljene virusom korona ali publika još uvek ne može na stadione. Ekipa Spartaka je ipak pokazala  zavidan nivo pripremljenosti i uigranosti što je umela da kruniše i povoljnim rezultatom.

Ekipa Vladimira Gaćinovića je od početka utakmice uspostavila kontrolu igre. Pritisak na linije odbrane protivnika i napadi po bokovima, otkrili su slabe strane u igri gostiju. Već u sedmom minutu Tufegdžić je posle dobrog prodora oboren u kaznenom prostoru a sudija Lazić je pokazao na belu tačku. Pogodak za ranu prednost Spartaka postigao je Stefan Denković. Sigurnom igrom u veznom redu domaći su  čuvali prednost do nove prilike za pogodak na koju se nije dugo čekalo. Srećković je u 31. minutu centrirao a Denković je dobro skočio između dvojice protivničkih igrača i postigao novi pogodak za 2-0 a taj rezultat ostao je na snazi do poluvremena.

U nastavku utakmice fudbaleri Zlatibora zaigrali su malo bolje i pokazali da se nisu slučajno našli u najvišem rangu. Trener plavo belih Vladimir Gaćinović je sa druge strane pružio priliku rezervistima a prvi se u prilici našao Luka Bjelović čiji pokušaj su blokirali igrači iz linije odbrane Zlatibora. Spartak je do same završnice igrao slično kao od prvog minuta, disciplinovano i poletno da bi pobedio krunisao Nikoa Srećković posle dobrog dodavanja Bijelovića.