Proleter slavio u Subotici

Vlado Šućur | 21. septembar 2020. | 11:29 | Sport

Fudbaleri Proletera iz Novog Sada savladali su Spartak rezultatom 1-2 i tako ekipi Vladimira Gaćinovića naneli prvi poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni. Rezervisan početak plavo belih uneo je dodatnu dozu samopouzdanja Proleteru koji je do vodećeg gola stigao već u devetnaestom minutu. Mitrović se odlično ubacio iz drugog plana i asistirao Siniši Babiću koji je oštrim udarcem savladao golmana Spartaka Filipa Dujmovića. Ekipa Vladimira Gaćinovića pronašla je odgovor samo već nakon tri minuta. Tufegdžić je uputio dobar centaršut a Nemanja Nikolić je glavom sproveo loptu u mrežu. Tokom dinamičnog prvog poluvremena videli smo nekoliko prilika ali nijedna nije bila dovoljna za još neki gol. Mile Savković je do pauze dobro šutirao ali je Nikola Petrć bio na visini zadatka kao i njegov kolega Dujmović na drugoj strani, kada su pretili novosađani. U drugom delu Proleter je zadržao visoki presing koji je povremeno forsirao u prvom poluvremenu. Pretili su gosti posle prekida ali je golman Spartaka bio dobar. Sve do 72. minuta kada je jedna loša ofsajd zamka koštala Spartak i drugog primljenog gola. Novu radost Proleteru doneo je Ognjen Mitrović a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice. Vredi još pomenuti i trud Nemanje Nikolića koji na sreću gostiju  ipak nije krunisan pogodkom pošto je spartakov fudbaler  jednom pogodio prečku a ubrzo potom i šutirao preko gola. Spartak je i dalje u gornjem delu tabele a u narednom kolu igra na stadionu u Senti protiv TSCa iz Bačke Topole.