Odbojkaši Spartaka maksimalni protiv Novog Pazara

Vlado Šućur | 12. oktobar 2020. | 12:49 | Sport

Odbojkaši Spartaka savladali su Novi Pazar rezultatom 3 – 0 u meču petog kola Superlige. Ekipa Igora Žakića pokazala je karaker posle dve teške utakmice i na svom terenu stigle do druge pobede u novoj sezoni.

Spartak je već početkom utakmice nagovestio dobru i sigurnu igru pošto je rano stekao četiri poena prednosti. Kako je set odmicao igrali su sve bolje i početni deo meča rešili u svoju korist rezultatom 25 -17. Gosti iz Novog Pazara speli su da pronađu neka rešenja i snažnije odgovore u drugom setu ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi razigrani subotički sastav pa je ovaj set završen rezultatom 25 – 22. U trećem setu gledali smo sličan scenario kao u prvom. Rana prednost plavo belih omogućila im je da sigurnom igrom kontrolišu i završnicu seta za ubedljivih 25 -15 i maksimalnu pobedu kod kuće. Dušan Nikolić je upisao 12 poena dok su po devet ostvarili Nemanja Jungić i Nikola Pavlović. U poraženom taboru je bolji od ostalih bio Alija Bekrić sa 13 poena. Odbojkaši Spartaka su i narednog petka domaćini a dočekaće ekipu Niša.