Odbojkašice Spartaka poražene od Železničara

Vlado Šućur | 26. oktobar 2020. | 19:52 | Sport

Odbojkašice Spartaka poražene su na svom terenu od Železničara iz Lajkovca rezultatom 1 – 3 u meču sedmog kola Superlige Srbije.

Ekipa Spartaka je dobro započela meč. Odličnom i borbenom igrom u polju uz brze i precizne napade uspele su da iznenade Železničar i u ranoj fazi prvog seta da steknu pet poena prednosti. Nastavile su plavo bele u istom ritmu i posle tehničkog tajm auta pa je ubrzo bilo i plus devet da bi prvi set rešile u svoju korist rezultatom 25 – 17. Do sredine drugog seta nije bilo značajnih rezultatskih odvajanja . Nekadašnje igračice Spartaka Barbara Batinić i Milena Rajlić su u završnici bilo koncentrisane i uspešnim napadima obezbedile solidnu prednost svjoj ekipi a set je završen rezltataom 21 -25 u korist gošći. Najveća bprba viđena je u trećem setu kada se do samog kraja nije znalo ko će napraviti korak bliže pobedi.  Batinićeva je obezbedila set loptu Železničaru, Jerkovićeva je izjednačila a 24 – 26 u korist ekipe iz Lajkovca postavila je Anica Kutlešić dobrim blokom. Na krilima preokreta iz prethodna tri seta seta Železničar je u četvrtom odigrao gotovo bez greške i stigao do ubedljivih 13 -25 za konačnij 1- 3. Ovom pobedom ekipa Branka Kovačevića je zauzela četvrto mesto dok Spartak je i dalje u donjem delu tabele na devetom mestu i u narednom kolu igra protiv Partizana u Beogradu.