Partizan slavio u Subotici

Vlado Šućur | 9. novembar 2020. | 13:30 | Sport

Derbi meč četrnaestog kola Superlige Srbije između Spartaka i Partizana odigran je na Gradskom stadionu u Subotici a slavili su crno beli rezultatom 1 - 2. Oba tima prikazala su dobru partiju a najzaslužniji za pobedu gostiju bio je golman Stevanović koji je u poslednjem minutu odbranio penal.

Na samom početku meča Spartak je izgledao dobro i raspoloženo. Posle prodora po boku  i preciznog ubacivanja glavom je šutirao Ivančević ali je lopta prošla pored gola Partizana. Usledio je centaršut Savkovića i pokušaj Bijelovića ali je Stevanović najavio dobru partiju na golu. Usledio je hladan tuš za Partizanu nije bilo potrebno mnogo da povede. Dobrim pasom posle kratke akcije u 34. minutu gosti su proigrali Asana koji je povukao prema golu sa desne strane i snažnim udarcem savladao Dujmovića za 0-1. Ekipa Aleksandra Stanojevića je kreirala nekoliko dobrih napada početkom drugog poluvremena ali je Spartak umeo da se odbrani i prebaci težište igre na polovinu protivnika. Nagrada za sve bolju igru „golubova” stigla je u šezdesetom minutu pošto je Mile Savković šutirao a Lazar Tufegdžić odbijenu loptu poslao u mrežu. Radost nije dugo trajala jer je deset minuta kasnije Partizan ponovo poveo, ovoga puta golom Šćekića. Imali su crno beli  još nekoliko šansi do kraja ali je Dujmović dobro čuvao gol Spartaka. Ekipa Vladimira Gaćinovića nije se predavala a nagrada za upornost stigla je u 89. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren Šimura. Penal je izveo Milan Marčić ali je njegov solidan udarac odbranio Stevanović odličnom intervencijom za veliku radost Partizana. Nakon meča u Subotici crno beli su treći na tabeli dok je Spartak sada šesti i u narednom kolu igra protiv Javora u Ivanjici.