Odbojkašice Uba rutinski protiv Spartaka

Vlado Šućur | 15. novembar 2020. | 19:35 | Sport

Odbojkašice Spartaka poražene su od Uba u subotičkoj Hali sportova rezultatom 0-3 u meču desetog kola Superlige Srbije. Od početka utakmice Ub je zaigrao kvalitetno a trener Marijana Boričić je na teren poslala najjači sastav. Spartak se u prvom setu hrabro suprotsavio što je donekle iznenadilo gošće. Dobar servis i snažan napad subotičanki uslovili su nekoliko grešaka Uba početkom utakmice. Već nakon predaha prilikom tehničkog tajma  kvalitet i iskustvo ekipe gošći dolaze do izražaja. Sofija Medić je vezala nekoliko dobrih napada protiv svog nekadašnjeg tima a a Ljubica Kecman je iskoristila set loptu za 22-25. Snažan otpor protiv kvalitetnog protivnika iscrpeo je plavo bele. Ub je dodatno podigao nivo igre u nastavku susreta i to je bilo dovoljno za trijumf u tri seta. U pobedničkom taboru istakle su se  Sanja Trivunović sa 16 i Jelena Vulin sa 14 poena dok je u Spartaku bolja od ostalih bila Dejana Lekić koja je poentirala 13 puta. Ub je i dalje jedini neporažen tim u Superligi sa deset pobeda dok Spartak i dalje traži treći trijumf a u narednom kolu igra protiv Srema U Sremskoj Mitrovici.