Važan trijumf rukometaša Spartaka

Redakcija TV Subotica | 26. april 2021. | 18:44 | Sport

Rukometaši Spartaka savladali su ekipu Šamota rezultatom 23-21 u okviru 12. kola plej - auta ARKUS Superlige Srbije.

Utakmica je počela bolje za Spartak koji je stigao do 2-0. Gosti iz Aranđelovca svoj prvi gol  postigli su u 8. minutu za 1:2. Usledila su dva nova pogotka preko Avramovića i Radosavljevića za rezultatski preokrtet od 2:3 . Spartak je izjednačio preko Alekse Skubana na 4:4, međutim  tehničke greške domaćih  su iskoristili igrači Šamota te su nakon gola Živojinovića poveli sa velikih pet golova 5:10. Subotičani su se vratili u igru tek u finišu prvog dela kada su uspeli da smanje zaostatak. Sigurni su bili Milan Potpara i Aleksa Skuban pa se na  odmor otišlo sa dva gola prednosti za Aranđelovčane a bilo je 11:13.

U drugo poluvreme Spartak je kao i mnogo puta ove sezone ušao bolje nego u početak utakmice,  čvrstom igrom u odbrani te golovima raspoloženih Skubana i Radosavljevića poravnali su na 13:13. Meč velikog uloga doneo je i veliki pritisak domaćim igračima koji nisu iskoristili četiri sedmerca. Istovremeno su napravili i dosta tehničkih grešaka što su iskusniji gosti vešto koristili i poveli sa 14:16. Nije to obeshrabrilo domaće koji su zaigrali strpljivo, i osam minuta pre kraja na semaforu je stajalo 18:18. Željko Peić Tukuljac je u 56. minutu postigao gol za prednost od 20:19. Usledio je pogodak Milana Potpare za 21:19 dva minuta pre kraja. Dragutinović smanjuje, ali samo dvadesetak sekundi kasnije Kojadinović vraća značajnih  dva gola više za subotičane. Trideset sekundi pre kraja Milinić pogađa sa sedam metara za 22:21 i donosi uzbuđenje u samu završnicu. Spartak je dobro odigrao poslednji napad i nekoliko sekundi pre kraja preko igrača utakmice Radosavljevića, dolazi do konačne pobede, 23:21.

U nastavku plej-auta ARKUS Superlige Srbije rukometaši Spartaka gostuju ekipi Novog Pazara. a ta utakmica je na programu 8. maja .